به گزارش ژنو (رویترز) – سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام کرد که ساعت های طولانی کار باعث کشته شدن صدها هزار نفر در سال در یک روند بدتر می شود که ممکن است به دلیل همه گیری COVID-19 سرعت بیشتری بگیرد.

به گزارش ژنو (رویترز) – سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام کرد که ساعت های طولانی کار باعث کشته شدن صدها هزار نفر در سال در یک روند بدتر می شود که ممکن است به دلیل همه گیری COVID-19 سرعت بیشتری بگیرد.

در اولین مطالعه جهانی در مورد از دست دادن زندگی مرتبط با ساعات کار طولانی تر ، مقاله‌ای در مجله Environment International بررسی کرده است که 745،000 نفر در اثر سکته مغزی و بیماری های قلبی مرتبط با ساعات طولانی کار در سال 2016 فوت کردند.

این نسبت به سال 2000 تقریباً 30٪ افزایش داشته است.

ماریا نیرا ، مدیر بخش محیط زیست ، تغییرات آب و هوایی و بهداشت WHO ، گفت: “55 ساعت یا بیشتر کار کردن در هفته یک خطر جدی برای سلامتی است.”

وی گفت: “آنچه می خواهیم با این اطلاعات انجام دهیم انجام اقدامات بیشتر در جهت حمایت بیشتر از كارگران است.”

مطالعه مشترک ، تولید شده توسط WHO و سازمان بین المللی کار ، نشان داد که بیشتر قربانیان (72٪) مردان و افراد میانسال یا مسن تر هستند. غالباً ، مرگ ها خیلی دیرتر از بازنشستگی ، بعضی اوقات ده ها سال بعد ، نسبت به شیفت کاری اتفاق افتاده است.

همچنین نشان داد که افرادی که در جنوب شرقی آسیا و منطقه اقیانوس آرام غربی زندگی می کنند – منطقه ای که WHO شامل چین ، ژاپن و استرالیا می کند – بیشترین آسیب را دیدند.

به طور کلی ، این مطالعه – با استفاده از داده های 194 کشور – نشان می‌دهد که 55 ساعت یا بیشتر کار در هفته با 35٪ خطر سکته مغزی بیشتر و 17٪ خطر مرگ ناشی از بیماری ایسکمیک قلب در مقایسه با 35-40 ساعت همراه است.

این مطالعه در سالهای 2000 تا 2016 انجام شده است و همه گیری COVID-19 را شامل نمی شود ، اما مقامات WHO گفتند که افزایش کار از راه دور و کاهش اقتصاد جهانی ناشی از وضعیت اضطراری ویروس کرونا ممکن است خطرات را افزایش دهد.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که حداقل 9٪ از افراد ساعت‌ها کار می کنند و گفت: “همه گیری در حال سرعت بخشیدن به تحولاتی است که می تواند روند افزایش زمان کار را تغذیه کند.”

کارمندان WHO ، از جمله رئیس آن تدروس ادانوم گبریسس ، می گویند که آنها ساعتها در طول بیماری همه گیر کار کرده اند و نیرا گفت آژانس سازمان ملل متحد به دنبال بهبود سیاست های خود با توجه به نتایج این مطالعه است.

فرانک پگا ، مسئول فنی WHO ، گفت که کاهش ساعات کاری نیز برای کارفرمایان مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست